Jak dbać o hiacynty, żeby stały jak najdłużej?

Kompozycja wiosenna – kliknij i zamów do swojego domu

Kupienie kwiatów, czy to doniczkowych czy ciętych nie kończy się na przyniesieniu ich do domu i wstawieniu do wazonu czy doniczki. Istnieje szereg sposobów na to, by przygotować nasze kwiaty tak, aby cieszyły nasze oko i węch jak najdłużej. Zachowując przy tym piękne kwiaty i świeże liście.

Hiacynty to wyjątkowo piękne, wiosenne kwiaty. Mi kojarzą się właśnie z wiosną, ładną pogodą i pierwszymi w roku słonecznymi promieniami, które przypominają o lecie. Dla niektórych hiacynty mają zbyt intensywny zapach – wtedy zwykle polecam inny wybór, np. tulipany czy narcyze.

Jaka jest legenda o Hiacyncie?

Hiacynt był mityczną postacią. Był to piękny młodzieniec, syn króla Amyklasa. Jego urok i wygląd sprawiał, że bogowie zaczęli być o niego zazdrośni. Bog słońca Apollo bardzo często rzucał dyskiem razem z Hiacyntem. Była to jedna z ulubionych rozrywek. Zazdrość boga wiatru – Zefira – sprawiła, że ten w złości rzucił dyskiem tak mocno, że ranił śmiertelnie w głowę Hiacynta. W miejscu zranionej głowy, rozciętej na pół wyrósł piękny kwiat, nazwany imieniem martwego.

jak pielęgnować hiacynty w doniczce? Kwiaciarnia internetowa Poznań

jak pielęgnować hiacynty w doniczce? Kwiaciarnia internetowa Poznań

Dlatego też hiacynt jest równoznaczny z czymś pięknym, wyjątkowym i zwracającym na siebię uwagę. Coś w tym jest, ponieważ nie da się przejść obok różnokolorowych hiacyntów bez zwrócenia na nie uwagi.

jak pielęgnować hiacynty w doniczce? Kwiaciarnia internetowa Poznań

Doniczką może być dzbanek, metalowe wiaderko lub inne nietypowe naczynie!

Jak dbać o hiacynty doniczkowe, żeby stały jak najdłużej?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, gdzie hiacynt powinien stać. Powinno to być jasne miejsce, z lekko rozproszonymi promieniami, aczkolwiek nie w pełnym słońcu. Dodatkowo warto pamiętać, żeby hiacynty w doniczce nie stały bezpośrednio przy grzejniku lub w miejscu narażonym na przeciągi i zbyt mocne przewiewy.

Jaka doniczka do hiacyntów?

Hiacynty doniczkowe są na tyle wdzięczne, że można je hodować zarówno w doniczce z ziemią, jak i w szklanym pojemniku z wodą. Jeżeli zaś planujemy trzymać hiacynta w szklanym pojemniku z wodą, to musimy pamiętać o codziennej wymianie wody na świeżą. Doniczki mogą być wykonane z plastiku, metalu czy drewna – dla hiacynta nie ma to znaczenia. Te piękne, wiosenne kwiaty doskonale prezentują się zarówno jako pojedyńcze cebule, jak i również jako większe skupiska, w obszerniejszych doniczkach.jak pielęgnować hiacynty w doniczce? Kwiaciarnia internetowa Poznań

Jak często podlewać hiacynty?

Kwiat powinien mieć lekko wilgotną ziemię. Nie należy przelewać go zbyt mocno, ponieważ w przeciwnym razie szybko zakwitnie, wyrośnie i przekwitnie. Rzadsze podlewanie w połączeniu ze sraszaniem cebuli raz na 7 dni pozwoli cieszyć się tym pięknym kwiatem przez dłuższy czas.

Hiacynty to piękne, wiosenne kwiaty, idealnie wpasowujące się jako dekoracja wielkanocnego stołu czy całego domu w ten wyjątkowy czas. Dużą zaletą tych kwiatów są pastelowe kolory – fiolet, róż, biel a nawet odcienie wpadające w kolor żółty i pomarańczowy. Ich nasycenie można dobierać zgodnie z naszym samopoczuciem i efektem, jaki chcemy uzyskać. Do spokojnych i relaksujących miejsc radzę wybierać jaśniejsze i bardziej wytłumione odcienie. Natomiast, gdy chcemy dodać sobie energii wybierajmy hiacynty w silnych i wyrazistych kolorach.

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Jak dbać o hiacynty, żeby stały jak najdłużej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *