Jak pielęgnować storczyki (nawóz Agrecol)?

Czy wyrzuciłaś kiedykolwiek storczyka, który przypominał badyla w przeźroczystej doniczce lub dwa liście czy wysuszonego pająka? Takie historie słyszę w kwiaciarni regularnie, ponieważ duża część  klientek nie posiada wiedzy na temat odpowiedniej pielęgnacji storczyków.

Każda roślina wymaga nie tylko wody, ale również i kompleksowego nawożenia. Jeżeli zależy nam na długim i obfitym kwitnieniu kwiatów storczyka, wybierzmy nawóz i regularnie dostarczajmy naszym kwiatom niezbędne substancje odżywcze i minerały.

Jaki nawóz będzie odpowiedni dla storczyków?

jaki nawóz do storczyków wybrać - kwiaciarnia vivalidNaszym klientom polecam sprawdzony, wysokiej jakości nawóz (w różnej formie) firmy Agrecol. Marka ta jest dosyć znana – dostępna w naszej kwiaciarni, jak i również w popularnych hipermarketach. Są to kompleksowe nawozy, skomponowane tak, żeby zapewnić storczykom warunki jak najbardziej bliskie naturalnym.

Brak wiedzy o pielęgnacji i odżywianiu najczęściej sprawia, że po kwitnieniu storczyk pada, a my wyrzucamy go do kosza. Jeśli już mamy orchideę na swoim parapecie pomyślmy kupnie nawozu do regeneracji storczyków w aplikatorze.

Jak działa nawóz do regeneracji storczyków Agrecol?

Przede wszystkim pobudza do kwitnienia, wzmacnia i przedłuża czas kwitnienia. Sprawia, że kwiaty są jędrne i mocne, dzięki czemu możemy się cieszyć znacznie dłużej ich urokiem. Pomysłowe aplikatory ułatwiają precyzyjne dawkowanie nawozu. Warto pamiętać, że jeden aplikator przypada na jednego storczyka i nie należy go stosować dłużej niż miesiąc-dwa.. Następnie należy zrobić przerwę i później kontynuować kurację.

Aplikator nadaje się do stosowania przez osoby z mniejszym doświadczeniem – bez problemu go obsłużą.

jak pielęgnować storczyki? jak dbać o storczyki - odżywka agrecolStorczyki biją rekordy popularności w Polsce, lecz nie każdy pamięta o tym, żeby je odżywiać. To niestety częsty i najbardziej podstawowy błąd.


Kilka słów o Storczykach (orchideowate):

 • nie wymagają zbyt częstej uwagi i codziennej pielęgnacji,
 • wymagają odpowiedniego nawożenia,
 • powinny stać w jasnym miejscu, lecz nie bezpośrednio w ostrym słońcu – idealna jest strona wschodnia,
 • na świecie można wyróżnić ponad 20 tyś. roślin z ich rodziny,
 • w naturze rosną w zagłębieniach korzeni drzew i nie mają dostępu do ziemi,
 • wymagają małej ilości wody, nie należy ich przelewać,
 • podlewanie odbywa się poprzez namaczanie korzeni przez ok 20-30 minut,
 • jak pielęgnować storczyki? jak dbać o storczyki - odżywka agrecoldobrze nawodnione korzenie storczyków powinny być żywo zielone,
 • liście powinny być jędrne, mocne i zielone,
 • roślina wieloletnia,
 • warto namaczać je z rana.

Pamiętaj! Nie wyrzucaj storczyka zaraz po przekwitnięciu. Jego pielęgnacja jest stosunkowo łatwa i przyjemna. Zainwestuj w dobry nawóz i daj swojemu storczykowi jeść!

Jeżeli interesuje Cię pielęgnacja kwiatów – napisz w komentarzu na jaki temat powinnam napisać kolejny poradnik.

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Jak pielęgnować storczyki (nawóz Agrecol)?

 1. Witam 🙂 jak podlewać storczyk po aplikacji odżywki w aplikatorze? Namaczać jak zwykle? Czy podlać tak jak zwykle robi to się z innymi kwiatami? Odżywka podobno ma długi czas działania, poprzez moczenie wyplukujemy odżywkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *