Jak udekorować stół na walentynkową kolację?

Walentynki to święto zakochanych, które z roku na rok jest obchodzone z co raz to większym rozmachem. Lubimy świętować i spędzać ten czas z ukochaną osobą lub po prostu rodziną. Zebrałam kilka porad, które ułatwią Wam zorganizowanie wymarzonej i romantycznej kolacji na Walentynki!

5 rad na temat dekoracji stołu i wnętrza, na walentynkową kolację

  1. Świeże kwiaty – oprócz zamawiania kwiatów-niespodzianki z okazji Walentynek warto kupić bukiet kwiatów, który będzie dekoracją stołu – w wazonie lub poza nim. Tutaj możesz wykazać się pomysłowością i stworzyć z kwiatów lub płatków wymyślne ozdoby. Bukiet kwiatów z dostawą możesz zamówić tutaj.
  2. Kolorystyka – oczywiście nie ma sztywnych reguł dotyczących doboru kolorów, ale jak na Walentynki przystało warto pomyśleć o czerwieni i różu, czyli kolorach kojarzonych z miłością i uczuciem. Szczegóły tworzą całość!
  3. Zapach – to, co unosi się w powietrzu może albo zepsuć wieczór albo sprawić, że atmosfera podczas kolacji stanie się jeszcze bardziej gorąca. Żeby jednak nie przesadzić wybierz np. świecę zapachową o Waszym ulubionym zapachu. Jeśli nie wiesz, jaki zapach lubi ukochana/y, postaw na delikatne, nienarzucające się nuty. O świecach zapachowych idealnych, na te okazję pisałam tu.
  4. Muzyka – niektórzy twierdzą, że to właśnie subtelna muzyka w tle pozwala budować romantyczny nastrój. Przygotuj płyty lub playlistę Waszych ulubionych hitów i włącz ją tuż przed rozpoczęciem wieczoru.
  5. Stół – przy dekoracji stołu możesz puścić wodze fantazji. W tym roku królują świeże kwiaty i naturalne, ręcznie robione ozdoby. Plusem tego jest fakt, że wiele pięknych dekoracji możesz wykonać praktycznie z niczego. Ustawiając na stole świece lub kwiaty, pamiętaj o tym, żeby nie zasłaniały one widoku zakochanych. Jeśli planujesz kwiaty w wazonie – pomyśl o ustawieniu ich tak, by nie utrudniały wzrokowego kontaktu.

Własnoręcznie robione dekoracje na Walentynki (walentynkowe DIY)

Wiele dekoracji walentynkowych możesz wykonać z tego, co już masz w domu. Wystarczy pomysłowość i odrobina kreatywności!

Już teraz zamów kwiaty na Walentynki z dostawą do domu, korzystając z 10% rabatu – ZAMÓW.

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

2 thoughts on “Jak udekorować stół na walentynkową kolację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *