Jakie kwiaty zabrać na cmentarz?

Wybór odpowiednich kwiatów na cmentarz nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie interesują się ogrodnictwem – i tym samym nie wiedzą, jakie gatunki roślin okażą się najtrwalsze. Jeśli zamierzamy kupić atrakcyjne wiązanki z myślą o Dniu Wszystkich Świętych, koniecznie musimy wziąć pod uwagę znacznie chłodniejszą, listopadową aurę. Dokonanie złego wyboru może spowodować szybkie obumarcie kwiatów. Na szczęście w kwiaciarniach czekają na nas najróżniejsze propozycje, wśród których znajdziemy wyjątkowo trwałe gatunki.

FotorCreated0

W trosce o estetykę grobu

Nie da się ukryć, że wybieramy kwiaty na cmentarz, kierując się ich wyglądem. Aktualnie widoczny jest trend utrzymywania grobów w jednej lub dwóch kolorystykach, co pozwala na uniknięcie estetycznego chaosu. Jeśli zamierzamy postawić nieco więcej kwiatów, powinniśmy wystrzegać się różnobarwnych gatunków.

Ważne jest także, aby wielkość roślin była dopasowana do samego grobu. Bujne donice na pewno nie są dobrym wyborem w przypadku mniejszych nagrobków. Należy również zwrócić uwagę na symbolikę poszczególnych kwiatów oraz samych kolorów. Dla przykładu warto wspomnieć o liliach, które symbolizują życie wieczne. Z kolei dzięki irysom możemy zaakcentować nasz smutek i żałobę. Zmartwychwstanie jest symbolizowane barwą niebieską. Z żałobą kojarzy się przede wszystkim fiolet, natomiast biel jest symbolem niewinności.

Kwiaty cięte czy w doniczce?

Jeśli nie mamy możliwości częstego odwiedzania grobu, lepiej zdecydować się na kwiaty w doniczce. Dzięki temu zapewnimy roślinom większą trwałość, wpływając na odpowiednią estetykę nagrobka. Doskonałą propozycją są tutaj przede wszystkim chryzantemy, które należą do typowo cmentarnych kwiatów. Co więcej, są one dość odporne na wahania temperatur – w zależności od wybranego rodzaju.

W doniczkach doskonale prezentują się także róże, które coraz częściej są wybierane do dekoracji grobów. Warto zauważyć, że róże są również częstym elementem funeralnych wianków, znakomicie komponujących się z innymi gatunkami.

KPWS015

 

Na pewno w takiej wersji okażą się one znacznie trwalsze niż tradycyjne, cięte rośliny. Listopadowa oprawa grobu może się składać również z wrzosów. Ten gatunek rośliny jest szczególnie odporny na przymrozki. Wrzosy są bardzo trwałe, zapewniają znakomitą oprawę nawet przez parę tygodni – w zależności od temperatury powietrza. Jeśli zamierzamy samodzielnie skomponować wiązankę kwiatów na cmentarz, powinniśmy pamiętać o gałęziach drzew iglastych. Tego typu rośliny stanowią doskonały wybór na listopadową i grudniową aurę.

A może oryginalny wieniec?

W kwiaciarniach i sklepach przycmentarnych coraz popularniejsze są eleganckie wieńce funeralne, które są dobrym wyborem nie tylko na pogrzebach, ale także w kontekście Dnia Wszystkich Świętych. Niektóre z nich prezentują się wyjątkowo oryginalnie – w zależności od wybranych gatunków roślin. Ciekawą propozycją są między innymi okrągłe wieńce, ułożone w półkulę.

KPWE003

Zazwyczaj są otrzymane w dwóch lub w trzech kolorach, co dodaje im bardziej eleganckiego charakteru. Niebanalne okazać się mogą także funeralne wiązanki, wśród których warto wyróżnić kompozycje stworzone na bazie lilii czy kalii.

KPWK013

 

Obecnie wieńce są dostępne również w bardziej fantazyjnych kształtach. Dowodem na potwierdzenie tej tezy może być na przykład wieniec w kształcie poduszki, który zachwyca różnorodnością kwiatów.

KPS001

 

Jeśli wybieramy się na cmentarz w Dniu Wszystkich Świętych, warto z odpowiednim wyprzedzeniem zamówić stosowne kwiaty, korzystając z internetowych kwiaciarni. Za pośrednictwem sieci można kupić najbardziej oryginalne wiązanki, które zapewnią grobom elegancką oprawę.

JEŚLI CHCESZ ZAMÓWIĆ WIĄZANKI NA CMENTARZ – KLIKNIJ TUTAJ!

 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *