Kwiaty dla nauczycieli

Kwiaty są najlepszym sposobem na symboliczne wyrażenie swojej wdzięczności i podziękowania. Nic dziwnego, że od wielu lat uczniowie wręczają je swoim nauczycielom, co jest związane ze szkolną tradycją. Dzień Nauczyciela, zakończenie roku szkolnego bądź inne święta okolicznościowe są najlepszym pretekstem do wyrażenia swojej sympatii za pomocą pięknego bukietu lub pojedynczych kwiatów.

Nie jest ważna wielkość bukietu czy gatunek wybranych roślin – liczy się przede wszystkim sam gest, który wywoła uśmiech na twarzy każdego pedagoga.

W zgodzie z tradycją

Podarowanie kwiatów od wieków było sposobem na wyrażenie swoich uczuć. Wręczanie kwiatowych podarunków zawsze wiązało się z pozytywnymi emocjami, niezależnie od okazji. Nic dziwnego, że ten zwyczaj dość szybko wszedł do tradycji szkolnej. Niemal na całym świecie uczniowie dziękują swoim nauczycielom, wręczając im bukiety lub pojedyncze kwiaty. Jest to zatem tradycja, która nie dotyczy wyłącznie naszego kraju.

Warto zaznaczyć, że kwiaty są znacznie lepszym sposobem na wyrażeniem emocji niż czekoladki czy kawa. Dlatego ważnym jest, aby oswajać swoje dzieci od najmłodszych lat z tą wieloletnią tradycją. Wielu osobom wydaje się, że kwiaty są odpowiednim podarunkiem wyłącznie dla kobiet. Tymczasem równie dobrze można je wręczyć panu od wychowania fizycznego czy nauczycielowi od matematyki. Elegancki bukiet na pewno przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie, więc jakiekolwiek obawy związane ze stosownością takiego prezentu należy odstawić na bok.

Z jakiej okazji można wręczyć kwiaty nauczycielowi?

W roku szkolnym jest wiele uroczystości, które okażą się najlepszym pretekstem do wyrażenia wdzięczności swoim nauczycielom. Przede wszystkim należy wspomnieć o Dniu Nauczyciela, obchodzonym 14 października. Ponadto, kwiaty wręczane są także z okazji zakończenia roku szkolnego. Niekiedy są odpowiednim podarunkiem również na początku roku – na przykład wtedy, gdy uczeń chce przywitać nowego pedagoga. Doskonałą okazją są także imieniny naszych belfrów. Nawet jeśli cała klasa chce podarować większy prezent, zawsze warto dołożyć do niego atrakcyjny bukiecik.

Nie da się ukryć, że najważniejszym świętem jest Dzień Nauczyciela. Warto o nim pamiętać, celebrując Dzień Edukacji Narodowej wspólnie ze swoimi pedagogami. Nie należy ograniczać się do wręczenia kwiatów wyłącznie wychowawcy. Jeśli czujemy sympatię również do innych naszych naukowych mentorów, możemy obdarować ich skromniejszym, aczkolwiek dobrze prezentującym się bukietem.

Jakie kwiaty są odpowiednie dla nauczyciela?

Wybierając wiązankę dla wychowawcy, lepiej zdecydować się na bardziej rozbudowane bukiety. W kwiaciarniach znajdziemy wiele propozycji, które zachwycą kolorystyczną kompozycją. Możemy wybrać te utrzymane w tonacjach różu, fioletu czy błękitu. Poszczególne gatunki kwiatów są dodatkowo ozdobione roślinnymi elementami dekoracyjnymi, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej formy bukietu. Trzeba przyznać, że kwiaty w takiej odsłonie są znacznie bardziej efektowne niż pojedyncze rośliny. Nie oznacza to jednak, że wręczenie symbolicznej różyczki nie jest dobrym pomysłem.

B001

Skromna, ale i elegancka róża może okazać się doskonałym sposobem na wyrażenie swoich emocji. Minimalistyczne przystrojenie w formie ozdobnych liści doskonale podkreśli jej klasyczny charakter. Oczywiście nie musimy ograniczać się wyłącznie do kwiatów ciętych. Dobrym pomysłem jest wręczenie nauczycielowi rozbudowanej kompozycji kwiatowej – w koszu lub w doniczce. W kwiaciarniach czeka na nas szeroki wybór tego typu asortymentu, który jest zróżnicowany cenowo. Atutem kwiatowych kompozycji jest przede wszystkim dłuższa trwałość roślin.

Obecnie coraz popularniejsze jest zamawianie kwiatów przez Internet, na co wpływa bardzo szeroki wybór roślin oferowanych przez kwiaciarnie internetowe. Warto zamówić dla nauczyciela oryginalną wiązankę, decydując się na zakupy online. Różnorodność ofert sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, kierując się estetyką kwiatów oraz własnymi możliwościami finansowymi.

CHCESZ ZAMÓWIĆ KWIATY DLA NAUCZYCIELA – KLIKNIJ TU!

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *