Kwiaty na Dzień Kobiet w Kwiaciarni Vivaldi

Potrafią ze skupieniem wykonywać kilka czynności jednocześnie, określane są mianem “płci pięknej” i to właśnie dzięki nim mężczyźni tracą głowy! Dzień kobiet to właśnie ten czas, kiedy panie mogą poczuć, że są wyjątkowe i docenione, a panowie mogą za sprawą bukietu pięknych tulipanów czy goździków wyrazić swoje uczucia. Tylko jakie kwiaty na dzień kobiet 2019 wybrać? Ile róż powinno być w bukiecie i jaki ich odcień sprawdzi w tym czasie najlepiej?

 

Święto kobiet – skąd się wzięło?

 

Dzień kobiet obchodzony jest na całym świecie. Za pierwowzór tego święta uznaje się celebrowane w starożytnym Rzymie “Matronalia”. Datowane na początek marca święto charakteryzowało się obdarowywaniem żon prezentami przez mężczyzn. W Polsce dzień kobiet przypada 8 marca, a jego początki sięgają czasów PRL-u. Aktualnie w tym czasie panie obsypywane są kwiatami i to nie tylko przez swoich mężów czy wybranków serca, ale również przez przyjaciół, kolegów z pracy bądź członków rodziny.  

 

Tym samym 8 marca to czas bukietów! W tym dniu kolejki do naleśnikarni ustępują miejsca kolejkom do kwiaciarni. W Poznaniu i innych większych miastach organizowane są przeróżne wydarzenia związane z tym świętem. W ubiegłym roku z pozytywnym odzewem spotkała się chociażby akcja rozdawania kwiatów w Poznaniu na przystankach tramwajowych – by każda z oczekujących na transport miejski pań, otrzymywała symbolicznego tulipana.

 

Jakie kwiaty na dzień kobiet 2019?

 

Zarówno te duże, jak i nieco skromniejsze bukiety na dzień kobiet wywołują uśmiech, a nawet wzruszenie na twarzy obdarowywanej. Nie ma jednak wątpliwości, że istotna jest tutaj także symbolika – więcej o niej możecie dowiedzieć się z artykułu tutaj. Nie każdy bowiem kwiat czy jego kolor będzie przekazywał to samo. Czerwona róża to niekwestionowany znak miłości i namiętności, z żółtym odcieniem tych kwiatów lepiej postępować ostrożnie, a bukiet tulipanów na dzień kobiet to z kolei prawdziwy symbol święta 8 marca. Na co się zatem zdecydować, by nie popełnić faux pas?

 

W zasadzie najlepszą opcją jest wybór ulubionych kwiatów kobiety, której zamierzamy je wręczyć. Jeśli wybranka naszego serca, narzeczona lub mama czy teściowa (pamiętajmy o wszystkich kobietach naszego życia!) jest wielbicielką herbacianych róż, to z pewnością właśnie taka wiązanka spodoba jej się najbardziej. Chcąc przy okazji dnia kobiet 2019 wyznać miłość lub podkreślić uczucie możemy postawić na bukiety tematyczne: Bukiet pełnia uczuć

 

Dzień kobiet na ostatnią chwilę?

 

Nie zwlekajmy jednak za długo! 8 marca to najpopularniejszy i najbardziej pracowity dzień jeśli chodzi o sprzedaż kwiatów – tym samym już w okolicach południa wybór i asortyment może być ograniczony. Chcąc skorzystać z szerokiego wachlarza opcji, warto zajrzeć do kwiaciarni internetowej. Poznań i inne większe miasta dają możliwość dostarczenia bukietów kurierem – takie kwiaty z dostawą pod sam dom z pewnością mile zaskoczą wszystkie panie!

 


Kwiaty – zamawiaj przez internet!

 

Zamówienia warto już teraz składać na stronie www.kwiaciarniavivaldi.pl. Wpisując przy zamówieniu kwiatów online kod: VIVALDI, można skorzystać z 10% rabatu! W razie pojawienia się wątpliwości lub konieczności skorzystania z porady w kwestii dobrania odpowiedniego bukietu na dzień kobiet, najlepiej skonsultować wszystko telefonicznie: +48618226613 – chętnie pomożemy i doradzimy!

 

Bez względu na decyzję odnośnie zakupu bukietu na 8 marca stacjonarnie czy wykorzystując zamówienia online i  dostawy kwiatów kurierem w Poznaniu, najważniejsze jest uhonorowanie w ten sposób kobiet, podziękowanie za to, że po prostu są i wywołanie na ich twarzach szerokiego uśmiechu w tym wyjątkowym dniu!

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!