Kwiaty na lato – słonecznik ozdobny i gladiola

Słonecznik ozdobny – jak o niego dbać?

Chyba większości z nas na widok żółtych słoneczników poprawia się humor. Kojarzące się z prostotą i prawdziwą, nieskażoną naturą kwiaty to kwintesencja polskiej wsi i wielu ogrodów. Miniaturki, duże i ozdobne, to idealne kwiaty na lato – właśnie wtedy kwitną, przez co wakacje to najlepszy czas na ich zebranie.

Żółty kolor, to barwa młodości, energii, przyjaźni i innych pozytywnych emocji. Jeśli chcesz umilić sobie dzień i wpuścić do domu odrobinę uśmiechu, długi i duży wazon wypełniony kilkoma słonecznikami będzie idealną ozdobą. Wybieraj tylko jędrne i zdrowe kwiaty – dzięki temu dłużej postoją w naczyniu z wodą.

Słonecznik ozdobny zakwita nawet w lipcu i zdobi pola oraz uprawy aż do września. Duże, okazałe kwiaty pozwalają na tworzenie efektownych bukietów. Jeśli jednak nie lubisz zbędnego przepychu, nawet jeden, duży słonecznik będzie piękną dekoracją kuchni, salonu czy innego pomieszczenia w domu. 

Wręczenie bukietu ze słoneczników to dobry pretekst do powiedzenia obdarowanemu, że go po prostu lubimy. Jako miłośnicy tych pięknych kwiatów, nie chcemy wierzyć w mniej chlubną symbolikę, mówiącą o byciu pysznym i aroganckim. Piękno i oryginalność na tle pozostałych kwiatów ciętych pozwala słonecznikom czuć się wyjątkowym

Gladiola, jak o nią dbać?

gladiola - kwiaty cięte - kwiaciarnia poznańGladiola, czyli inaczej po prostu mieczyk, to kwiat niezwykle popularny w Polsce. Można go kupić nie tylko w dobrych kwiaciarniach, ale nawet na targach czy wyhodować bez większego trudu w ogrodzie czy na działce. Mnogość kolorów sprawia, że z mieczyków można ułożyć niemalże kwiecistą tęczę. Ich nazwa wiąże się z kształtem liści – swoim wyglądem przypominają właśnie miecz. Wykonane z nich bukiety są trwałe i efektowne. Bez problemu możesz wybrać te kwiaty jako bukiet na prezent – szczególnie latem, gdy trwa na nie sezon. Gladiola, jak i słonecznik ozdobny sprawdzi się również jako roślina w przydomowym ogrodzie. 

Ciekawostką może być fakt, że w przeszłości mieczyki, a w szczególności ich bulwy były uznawane za rośliny lecznicze. Noszenie ich było dobrym talizmanem dla chorego i jego bliskich. 

Dlaczego warto postawić na gladiolę?

gladiola - kwiaty - kwiaciarnia poznańObydwa wymienione kwiaty (gladiola i słonecznik), to idealne ozdoby dla stylu rustykalnego. Najlepszym sposobem na wyeksponowanie ich piękna jest zwykle długi i wysoki wazon, o odpowiedniej średnicy. Zbyt wąski może sprawić, że dosyć duże kwiaty będą wyglądały nieproporcjonalnie. Ich okazałość i piękno wizualne sprawia, że naczynie, w którym je pokazujemy nie powinno mieć zbyt wielu zdobień. 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Kwiaty na lato – słonecznik ozdobny i gladiola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *