Majówka okiem florystki!

majówka

 

Zakorkowane całe miasto (nasz kurier dostarczający kwiaty, delikatnie mówiąc zdenerwowany), wyloty z miasta całkowicie sparaliżowane, szczególnie te w stronę morza. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że zaczyna się długo wyczekiwany weekend majowy. Jest jednak spora grupa ludzi (ja też do nich należę), która zostaje w domach i mimo że pracują, również miło spędzają przysłowiową majówkę. Na pewno jeśli pogoda nie spłata figla, wielu z nas będzie organizatorami lub uczestnikami wielkiego grillowania.
I tu moja mała wskazówka dla uczestników. Każdy z nas dobrze wie, że nie wypada przychodzic z „pustą ręką” na grilla. Butelka dobrego wina lub whisky dla Pana domu. A dla Pani domu? Tu nie odkryję ameryki pisząc, że każdej Pani będzie bardzo miło gdy dostanie piękny bukiet kwiatów.

Jadąc do znajomych, wstępujemy do kwiaciarni, przekraczamy próg i….  Następuje odwieczne pytanie, jakie kwiaty najlepiej kupic? Taki luźny przyjacielski wieczór przy winku i grillu nie wymusza na nas wyszukanych, specjalnych bukietów kwiatów. Ja osobiście proponuje Tobie bukiet tulipanów. Teraz jest okres kiedy mamy duży wybór gatunków i kolorów tulipanów więc warto wybrac te kwiaty. Każda kwiaciarnia powinna również dac wam proste wskazówki, co zrobic by tulipany długo cieszyły oko osoby obdarowanej.
Kwiaty na Dzień Kobiet kwiaciarnia Poznań1. Zawsze kupuj kwiaty  w swojej ulubionej i zaprzyjaźnionej kwiaciarni!!!

2. Podetnij łodygi bezpośrednio przed włożeniem tulipanów do wody – to bardziej informacja dla osoby obdarowanej, ale warto będąc wręczającym kwiaty błysnąc wiedzą.

3. Do wazonu z tulipanami wlewany niezbyt dużo wody. Unikniemy wtedy, szybkiego wyrośnięcia tulipanów. Korzystniej jest dolac za dzień lub dwa wody do wazonu, niż od razu nalac jej dużo – to tez przekazujemy osobie obdarowanej 🙂

Te proste czynności, pozwolą tulipanom dłużej cieszyc oko.

Życzę Tobie naprawdę miłego i udanego weekendu majowego. Wielu pozytywnych emocji i uśmiechu w doborowym towarzystwie.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *