Pielęgnacja storczyka – jak dbać o kwiaty doniczkowe

Od dłuższego czasu storczyk jest bardzo popularnym i często kupowanym kwiatem w Naszej kwiaciarni. Kwiaty te pochodzą z południowo wschodniej Azji a opisywana odmiana phalaenopsis bardzo dobrze spisuje się w warunkach domowych.

Przy prawidłowej pielęgnacji storczyka, zakwita on 2 razy w roku: wiosna i jesień a kwiaty utrzymują się około 3 miesięcy. W kwiaciarni często także jego kwiaty stosuje się we florystyce, np. do bukietów ślubnych.

Storczyk najlepiej czuje się w miejscu jasnym, ale nie bezpośrednio na słońcu. Optymalna dla niego temperatura pokojowa to 20-25 stopni. Krótkie spodki temperatury w okresie zimowym korzystnie wpływają na zawiązanie się kwiatów. Stała temperatura (całoroczna ) około 20 stopni sprawia, że przestaje kwitnac.

Pielęgnacja storczyka, polega na umiarkowanym podlewaniu, gdy podłoże jest lekko przesuszone. Lepiej troszkę przesuszyc niż przelać. Po przesuszeniu podlewamy obficie, aż do przelania się wody przez otwory w doniczce. Nawozimy co 2-3 tygodnie nawozem do storczyków.

Nie lubi zbyt częstego przesadzania – gdy podłoże traci luźna strukturę – co 2-3 lata na wiosnę.

Życzymy sukcesów w pielęgnacji kwiatów, oraz zapraszamy do naszej kwiaciarni internetowej

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Pielęgnacja storczyka – jak dbać o kwiaty doniczkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *