Poinsecja – Gwiazda Betlejemska – Pielęgnacja.

gwiazda napis blog

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już tylko trochę ponad dwa tygodnie zostało do 24 grudnia. Wtedy to zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. Pyszne potrawy, rodzinna atmosfera, no i te prezenty, na które czekają najmłodsi. To jest piękny czas. Na pewno każdy z Was ma już pomysł dotyczący dekoracji domu oraz ubrania choinki. Nieodzownym kwiatem towarzyszącym tym świętom jest Gwiazda Betlejemska czyli Poinsecja.
Kupujemy ją sami, jako element dekoracyjny lub też dostajemy w prezencie. Możemy też, w ramach prezentu, wysłać ją wraz z życzeniami świątecznymi. Tak czy inaczej, Poinsecja, króluje w domach w te święta. Postaram się przyblizyć wam zasady jej pielęgnacji. Tak, aby jak najdłużej cieszyła oko i dekorowała Wasze wnętrza.

Temperatura: Gwiazda najlepiej czuje się, kiedy temperatura otoczenia wynosi w granicach 18 stopni. W domu to raczej rzadko spotykana temperatura, tak więc staramy się unikać stawiania jej przy jakichkolwiek źródłach ciepła.

Podlewanie: Gwiazda lubi wilgoć, natomiast jeśli ja przelejemy, podobnie jak w przypadku przesuszenia zrzuca liście. Optymalnie, należy ją podlewać 2 razy w tygodniu, najlepiej na podstawek. Zalecam również codzienne monitorowanie podłoża i w przypadku, kiedy będzie ono suche należy ją podlać. Nadmiar wody z podstawka usuwaj codziennie.

Przechowywanie: nie lubi zimna i przewiewów, tak więc ważne jest transportowanie jej z kwiaciarni. Powinna być zapakowana w papier. Nierozpakowaną gwiazdę warto ustawić w domu w chłodniejszym miejscu. Po kilku godzinach rozpakować i postawić w miejscu docelowym. Poinsecja powinna mieć  zapewnione jasne stanowisko, ale unikamy mocno nasłonecznionego miejsca. Zbyt zimne miejsce to żółknięcie liści, a zbyt ciepłe miejsce powoduje, że szybko przekwita.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże Tobie lepiej zaopiekować się gwiazdą betlejemską. Tak, by cieszyła długo oko i sprawiała, że w domu będzie długo świąteczna atmosfera.

 

gwiazda online

Może warto zrobić również prezent i niespodziankę najbliższym?
Wyślij za pomocą kuriera kwiatowego gwiazdę betlejemską wraz z życzeniami Świątecznymi. Uśmiech na twarzy i zadowolenie gwarantowane – kliknij w fotkę 🙂

 

 

Wielu pomysłów, inspiracji i radości z dekorowania domu. Jak zwykle namawiam do chwalenia się swoimi pomysłami: info@kwiaciarniavivaldi.pl Tu przesyłamy zdjęcia i chwalimy się, chwalimy. Do usłyszenia niebawem. Pozdrawiam was! Cześć.

 

 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Poinsecja – Gwiazda Betlejemska – Pielęgnacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *