Przewaga lokalnej kwiaciarni internetowej nad wielką sieciówką

Być może dziwić Was może stwierdzenie lokalna kwiaciarnia internetowa – jak to, czy działa ona lokalnie, czy w Internecie? Dzięki nowoczesnym technologiom można łączyć ze sobą usługi lokalne z internetowymi. Niejednokrotnie dostajemy różnego rodzaju zaproszenia na ślub, komunię, imieniny. Nie zawsze możemy być na rodzinnej uroczystości, dlatego dzięki internetowym kwiaciarniom nie musimy martwić się o to, czy dostarczymy prezent na czas. Kwiaty są uniwersalnym podarkiem, który pasuje praktycznie na każdą okazję. Co ciekawe, z roku na rok Polacy kupują co raz więcej kwiatów, również przez Internet.

Kwiaty nie należą do najtańszych prezentów i często znalezienie odpowiedniej kwiaciarni internetowej może być sporym problemem. Wybrać rozpoznawalną markę, czy rodzinną kwiaciarnię z tradycjami i indywidualnym podejściem do każdego klienta? Dla mnie odpowiedź jest jedna i postaram się ją rozwinąć niżej.

Dlaczego bardziej opłaca się zamówić kwiaty w lokalnej kwiaciarni internetowej takiej, jak nasza Kwiaciarnia Vivaldi?

Jest szereg argumentów, które niosą za sobą duże korzyści, nie tylko finansowe, ale też wiele innych. Dlatego postanowiłam Wam je przedstawić, żeby pomóc zadecydować gdzie lepiej zamówić kwiaty z dostawą do domu.

 1. W lokalnej kwiaciarni internetowej mamy większy wpływ na swoje zamówienie. Możemy zadzwonić i skontaktować się z florystką i ustalić dokładnie szczegóły bukietu i dodatków. W kwiaciarni sieciowej ten kontakt jest utrudniony.
 2. W kwiaciarni takiej, jak nasza możemy poznać bliżej osoby, które robią dla nas bukiet czy wiązankę. Często lokalne kwiaciarnie dbają o to, żeby przedstawić swoich pracowników i opisać ich role. kwiaty na dzień matki poznań - kwiaciarnia internetowaW „sieciówkach”, które często są tylko pośrednikiem w zamówieniu jest to nierealne. Nie ma szans na indywidualne podejście do klienta. 
 3. Jeżeli jesteśmy z miasta, w którym działa lokalna kwiaciarnia internetowa możemy odwiedzić ją i ocenić, czy jej zapewnienia o pięknych bukietach ze strony internetowej mają pokrycie w rzeczywistości. Wiemy skąd zamawiamy i mamy szansę zaprzyjaźnić się z florystką czy florystą. Możemy też odebrać zamówione kwiaty samodzielnie.
 4. W sieciach kwiatowych, które są jak małe korporacje, bardzo często rabaty i dodatki są sztywno ustalone i nie podlegają negocjacji. Dla rodzinnych kwiaciarni dbanie o klienta to podstawa. Jeżeli to stały klient, zawsze może liczyć na jakiś dodatek, rabat, czy atrakcyjną cenę.
 5. Dzwoniąc do lokalnej kwiaciarni internetowej mamy pewność, że rozmawiamy z florystą, który ma do czynienia z kwiatami. Obraca się wokół nich i wie o nich wszystko. Dzwoniąc do poczty z kwiatami, znanej z telewizji czy innych mediów zwykle rozmawiamy z konsultantem telefonicznym, który często nie ma kontaktu z kwiatami a tym bardziej z florystyką. A przecież chcemy, żeby nasz bukiet kwiatów z dostawą był wyjątkowy.
 6. Oprócz zamówienia możemy liczyć na poradę. Np. dotyczącą tego, jak przedłużyć żywotność bukietu, czy jak pielęgnować danego kwiata. Rozmowy z konsultantami z sieciówek są krótkie i nie ma czasu na wdawanie się w takie szczegóły.
 7. Kwiaciarnie lokalne, które sprzedają kwiaty z dostawą do domu mają swoich zaufanych kurierów, którzy wiedzą, jak przewozić bukiety. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że bukiet zawsze dotrze w całości. Kwiaciarnie sieciowe bardzo często zlecają to zwykłym firmom kurierskim, które nie dbają o kwiaty. Kto z Was chciałby dostać zwiędnięty bukiet za 100 zł?
 8. Nasza Kwiaciarnia Vivaldi w Poznaniu działa 7 dni w tygodniu. Co to oznacza? Że jeśli masz nagłą potrzebę kwiaty na dzień matki poznań - kwiaciarnia internetowazamówienia kwiatów w weekend lub w święto – możesz do nas zadzwonić, a my zrobimy wszystko, żeby Cię uratować i spełnić Twoje życzenie. W kwiaciarniach sieciowych niestety nie uda nam się porozmawiac z konsultantem po 18, w niedziele, święta lub sobotnie popołudnie. A więc nie mamy pewności czy nasze zamówienie online w weekend dotrze. Nie mamy kontaktu z realizującą je kwiaciarnią. 
 9. Sieciowe kwiaciarnie internetowe są jedynie pośrednikiem w zamówieniu. Nie ma szans na to, żeby porozmawiec z  florystką i przekazać nasze wyobrażenia o bukiecie idealnym. To bardzo ważne, żeby bukiet spełnił nasze oczekiwania. W naszej kwiaciarni każde zamówienie jest traktowane w indywidualny sposób. To, że zamówisz określony bukiet, nie oznacza, że nie można w nim nic zmienić.
 10. Ostatnią zaletą, jaka wynika z zamawiania kwiatów np. na Dzień Matki przez lokalną kwiaciarnię internetową jest fakt, że najczęściej posiada ona swoją stronę lub Fanpage’a, na którym można zobaczyć prawdziwe zdjęcia zamówionych bukietów, zdjęcia kwiaciarni i jej wnętrza. Dzięki temu wiemy, z kim mamy do czynienia.

Dlatego jeśli chcesz zamówić kwiaty z duszą, w których przygotowania włożono wiele uczucia, to po prostu wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło kwiaty z dostawą Poznań i wybierz Kwiaciarnia Vivaldi.

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Przewaga lokalnej kwiaciarni internetowej nad wielką sieciówką

 1. Niestety w kwiaciarniach internetowych ceny są sporo wyższe niż w sklepach stacjonarnych. Sama ostatnio szukałam kwiaciarni internetowej i ceny trochę zbiły mnie z tropu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *