Rola kwiatów w przestrzeni biurowej

Biuro jest bardzo specyficzną przestrzenią, która powinna zostać zaaranżowana w taki sposób, aby przebywanie w niej było czystą przyjemnością. Oprócz stylowych mebli czy funkcjonalnego oświetlenia niezwykle ważne jest, aby biuro było atrakcyjne pod względem barw. Zamiast ustawiania w jego przestrzeni kolejnych przedmiotów dekoracyjnych, lepiej zdecydować się na kwiaty, które doskonale wpiszą się w charakter biurowego lokalu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu roślin uda nam się stworzyć znakomitą wizytówkę naszej firmy, w której będziemy gościć naszych kontrahentów. Nie da się ukryć, że biura pozbawione kwiatów nie są pozytywnie odbierane przez klientów, którzy cenią sobie przyjazne wnętrza.

Stwórz przyjazną atmosferę!

Kwiaty są niezastąpione, jeśli zależy nam na stworzeniu ciepłej, przyjaznej przestrzeni. Odpowiednie rozmieszczenie roślin może zdziałać cuda, nawet w wyjątkowo nieatrakcyjnym lokalu biurowym. Dzięki nim w całym pomieszczeniu zapanuje przytulna atmosfera, która podziała zarówno na pracowników, jak i na klientów. Duża ilość kwiatów sprawi, że poczujemy się jak w domu. W przestrzeni biurowej doskonale odnajdują się między innymi storczyki, które są dostępne w wielu odsłonach kolorystycznych.

POT06_04

FotorCreated3

Oczywiście kwiaty przede wszystkim pełnią rolę dekoracyjną, dlatego ważne jest, aby nie decydować się wyłącznie na rośliny liściaste. Istotne jest także, aby kwiaty jak najlepiej komponowały się z całym wystrojem biura. W tym względzie należy zwrócić uwagę również na ich oprawę, czyli donice, wazony lub kosze. Pod względem wizualnym znamienna jest również wielkość roślin. Do przestrzeni o dużym metrażu można wybrać palmy czy większe juki, jednakże w małych biurach takie rośliny nie są odpowiednim wyborem, ponieważ optycznie pomniejszą pomieszczenie.

Wpływ roślin na nasze zdrowie

Kwiaty mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, co jest szczególnie ważne w przestrzeni biurowej. Z ich pomocą można zapewnić sobie odpowiednio nawilżone powietrze, które będzie pozytywnie oddziaływać na naszą kondycję zdrowotną. Jeśli użytkowane przez nas biuro jest klimatyzowane, powinniśmy ustawić w nim większą liczbę roślin – tak, aby sprawdziły się w swojej roli, jak najlepiej nawilżając powietrze. Niektóre gatunki kwiatów doskonale poradzą sobie w zwalczaniu szkodliwych substancji, które są charakterystyczne dla przestrzeni biurowych. Elektryczne urządzenia, dym papierosowy czy światła jarzeniówki mogą bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Tymczasem wybrane gatunki kwiatów, takie jak chociażby skrzydłokwiat, są znane ze znakomitego pochłaniania wielu niekorzystnych dla zdrowia substancji.

FotorCreated2

Jakie gatunki roślin wybrać?

W przestrzeni biurowej najlepiej sprawdzą się kwiaty, które nie okażą się kłopotliwe w codziennej pielęgnacji. Do tej grupy można zaliczyć między innymi rośliny kaktusowate, które nie potrzebują ciągłego nawadniania. Jeśli natomiast zamierzamy wybrać dla siebie rośliny liściaste, najlepiej zdecydować się na bardziej efektowne propozycje, które jednocześnie będą pełnić rolę dekoracyjną. Jedną z nich jest chociażby sansevieria, doskonale ożywiająca biurową przestrzeń.

PLA10_53_2

Oczywiście dobrym pomysłem będzie wybranie takich roślin, które nie kwitną wyłącznie okresowo, zachwycając estetycznym wyglądem przez cały rok. Należy także pamiętać o wyeliminowaniu kwiatów o silnym aromacie, ponieważ specyficzny zapach mógłby nie przypaść do gustu naszym klientom. Lepiej nie decydować się na najczęściej spotykane gatunki, czyli paprocie lub bluszcze. Warto postawić na oryginalność, sięgając po niebanalne rośliny, które przykują uwagę naszych kontrahentów. Jeśli nasze biuro jest urządzone w sposób nowoczesny, kwiaty o dużych, nieregularnych liściach czy ciekawej kolorystyce będą strzałem w dziesiątkę.

10173652_613108242099808_3360660851050008938_n

Wymarzone rośliny do biura można zamówić także przez Internet, korzystając z oferty kwiaciarni online. W sieci uda nam się znaleźć wiele egzotycznych gatunków, które przypadną do gustu najbardziej wybrednym konsumentom. Takie kwiaty doskonale sprawdzą się w biurowej przestrzeni, zachwycając kolorystyką czy niebanalnym kształtem.

CHCESZ ZAMÓWIĆ KWIATY DLA SWOJEGO BIURA – KLIKNIJ TU!

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *