Świece zapachowe WoodWick

Świece zapachowe to coś, co powinno znaleźć się w każdym domu! Jeżeli też w ten sposób myślicie, oznacza to tylko jedno! Uwielbiacie ich zapach i klimat, który tworzą i chyba jesteście od nich uzależnieni! My też uwielbiamy świece i zaraz Wam o nich opowiemy! Kiedy dotrzecie do końca tego artykułu, będziecie mieli ochotę kupić kolejną i kolejną, a kupowanie świec naprawdę uzależnia! 

Świece zapachowe

Czasami nie wiemy jak wyjaśnić magię świec zapachowych. Mają w sobie coś takiego, co sprawia, że chce się ich więcej i więcej! Najpiękniejszy klimat tworzą chyba podczas świąt Bożego Narodzenia, ale latem sprawdzają się świetnie na balkonach i tarasach. Nie tylko ich światło uspakaja, ale świece zapachowe mają w sobie to coś. Co? Oczywiście zapach! A zapach może wpływać na nas kojąco, uruchamia wspomnienia lub po prostu relaksuje nas po ciężkim dniu. 

.

Czujesz zapach i wspominasz!

Pisząc artykuł o świecach, pomyśleliśmy, że ze świecą szukać osoby, dla której zapachy nie mają żadnego znaczenia. Wręcz przeciwnie! Każdy ma zapachy, które kojarzą mu się z rodzinnym domem, a nasz mózg, gdy tylko dotrze do niego znajomy zapach, uruchamia lawinę wspomnień! Dlaczego? Naukowcy dumnie twierdzą, że odkryli zależność pomiędzy (przytoczymy tu trudne słowo) ośrodkami węchowymi, umiejscowionymi w mózgu. Biorą one udział w rekonstrukcji różnych zdarzeń z przeszłości! Dlatego, gdy czujecie zapach ciasta drożdżowego, wracacie wspomnieniami do wakacji spędzanych u babci, która zawsze w niedzielę piekła właśnie ciasto drożdżowe, a zapach perfum może nagle przenieść nas do chwili, której pozornie wcale nie pamiętamy! A co wspólnego mają z tym świece? Pozornie nic, jednak świece, których zapach kojarzy nam się z czymś przyjemnym, sprawia, że relaksujemy się i odprężamy, ale też wracamy do bardzo miłych wspomnień. To właśnie magia świec, o której wspominaliśmy!

.

Świece zapachowe

.

.

Świece zapachowe WoodWick – jak ich używać? 

Myśleliście, że podczas palenia świec zapachowych już nic Was nie zaskoczy? Mamy dla Was kilka porad dotyczących palenia świec, o których mogliście nie wiedzieć, a można potraktować je jako ciekawostki 🙂

  1. Najważniejsze podczas pierwszego kontaktu ze świecą WoodWick jest odpowiednie jej zapalanie – WoodWica zawsze zapalamy zapałkami!!!
  2. Świece powinno palić się 3-4 godziny. Dlaczego? W tym czasie wosk roztopi się na całej średnicy świecy WoodWick. To zapobiegnie „tunelowaniu” się świecy i pozwoli wypalić ją w całości.
  3. Nie każdy wie, że przed każdym kolejnym zapaleniem świecy drewniany knot powinniśmy ukruszyć. Delikatnie przez ręcznik papierowy ułamać tą upalona wcześniej część konta, uważając żeby nie pobrudzić wosku.
  4. Świecy nie należy kłaść w miejscach, gdzie może być narażona na przeciągi. Może to powodować dymienie świecy podczas palenia.
  5. Dla zapalonych ‚świecomaniaków’ dostępne są różne akcesoria do świec WoodWick – klosze, świeczniki, „zgaszacze”.

.

Świece zapachowe

.

.

Świece zapachowe WoodWick

W naszej kwiaciarni królują świece zapachowe WoodWick, których charakterystyczny drewniany knot pięknie skwierczy podczas palenia. Świece można dobrać do małego mieszkania, czy dużego domu, bo oferujemy świece duże i średnie. Świece sprawdzą się też świetnie jako prezent ślubny! W ofercie mamy też świece z serii Trilogy i Heartwick.  Dla naprawdę dużych fanów świec, którzy nie wyobrażają sobie ani chwili bez ich charakterystycznego zapachu, mamy woski zapachowekominki do wosków czy zapachy do samochodów. Świece jednokolorowe mają jeden zapach, natomiast trzykolorowe są w trzech zapachach! Świece WoodWick Heartwick występują tylko w jednym kolorze. 

Świece Trilogy 

.

Świece zapachowe

,

Czas palenia się świec WoodWick:

Wielkość świecy przekłada się na długość palenia:

  • Duża Świeca w szkle: do 175 godzin
  • Średnia Świeca w szkle: do 100 godzin
  • Mała świeca w szkle: do 40 godzin
  • Świeca Gallerie: do 60 godzin
  • Woski Zapachowe: do 10 godzin

.

Więcej informacji na temat samych świec WoodWick znajdziecie tutaj. 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

One thought on “Świece zapachowe WoodWick

Comments are closed.