Święto kwiatów – zakończenie roku szkolnego

Nie bez powodu mówimy o zakończeniu roku szkolnego, jako o święcie kwiatów. To dzień szczególny, w którym świętują wszyscy – uczniowie, ich rodzice, kadra nauczycielska i dyrekcja. To nie tylko radość z powodu nadchodzącej przerwy od nauki (i od pracy w przypadku nauczycieli), ale również radość z tego, że udało się zaliczyć kolejny rok z dobrymi wynikami.

To również dzień, do którego najlepsze kwiaciarnie i floryści przygotowują się kilka dni przed. Głównie robiąc zamówienia i dostawy świeżych lub doniczkowych kwiatów, które muszą być idealne na tę wyjątkową okazję.

Jakie kwiaty wybrać na zakończenie roku szkolnego?

Na uroczystość zakończenia roku szkolnego najczęściej wybieramy kwiaty cięte. Ich ilość i wielkość często jest uzależniona od popularności danego nauczyciela i sympatii, jaką darzą go podopieczni, ale również od tego, jaki etap nauki właśnie kończymy. Najczęściej większe bukiety i kwiaty są wręczane na koniec szkoły, a mniejsze bukieciki lub pojedyncze kwiaty na zakończenie klasy.

Do bukietów lub kwiatów często dołącza się słodycze (bombonierki, czekolady i inne słodkości w eleganckich opakowaniach). Uczniowie, którzy kończą szkołę często przygotowują zbiórki pieniędzy we własnym gronie i robią większe prezenty dla ulubionego wychowawcy, z którym właśnie się żegnają.

Które kwiaty warto wybrać na zakończenie roku szkolnego?

  • róże – w rozmaitych kolorach i rozmiarach – od lat królują na tę okazję;
  • dalie – piękne i dorodne kwiaty w różnych kolorach, które kwitną od czerwca nawet do października; Dostojne i eleganckie – doskonały wybór na zakończenie roku szkolnego;
  • słoneczniki – kto nie lubi żółtych słoneczników? Ich energetyczny kolor nie tylko poprawia humor, ale też jest dowodem sympatii; Dlatego też jest to jeden z najbardziej trafnych wyborów, jako prezent dla nauczyciela. Plusem jest też fakt, że słoneczniki można wręczyć w ozdobnej doniczce lub jako cięte kwiaty;
  • czosnek ozdobny – to oryginalna ozdoba, która dosyć mocno wyróżnia się na tle zwykłych kwiatów ciętych; znakiem rozpoznawczym jest żywy, fioletowy kolor;
  • piwonie – szczególnie te o wyrazistym i mocnym zapachu; odpowiednio przycięte mogą stać w wazonie długie dni.

Zamów kwiaty na zakończenie roku w naszej kwiaciarni internetowej Vivaldi (Poznań) i skorzystaj z 10% rabatu – podczas zamówienia wpisz kod VIVALDI. Doręczamy kwiaty zarówno na terenie całej Polski, jak i w wielu krajach na całym świecie!

kwiaty na zakończenie roku szkolnego - kwiaciarnia poznań piątkowo

 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *