Sztuka Wręczania Kwiatów.

Urodziny, imieniny, walentynki, dzień kobiet, rocznice. W ciągu roku jest mnóstwo okazji by być obdarowaną kwiatami. Może nie każda z nas lubi i obchodzi wszystkie święta, ale jedno jest pewne… Każda z nas uwielbia dostawać kwiaty. Piękny bukiet kwiatów to wręcz idealny i wymarzony prezent a facet, który zamówi kwiaty z dostawą w oczach swojej wybranki jest ideałem.

Sprawdźmy zatem co savoir-vivre mówi o sztuce wręczania kwiatów. Drogie Panie, często marzymy o kwiatach od mężczyzny naszego życia. Jednak zwykle kwiaty są mężczyznom po prostu niepotrzebne. Dlatego też jeśli nie chcecie w nieskończoność czekać na kwiaty od ukochanego, to po prostu mu o tym powiedzcie. Poinformujcie, że chciałybyście dostać kwiaty, że lubicie czerwone róże lub inny rodzaj. Dzięki temu Wasz mężczyzna będzie wiedział co wybrać. Nie ma co obwiniać mężczyzn za ich niewiedzę – kwiaty to ukochane rośliny kobiet, w końcu mają z nimi wiele wspólnego: delikatność i urodę.

Mimo wszystko mężczyźni powinni wiedzieć, jakie są zasady wręczania kwiatów, żeby nie popełnić wpadki.

Zasada I

Kwiaty cięte są bardziej eleganckie niż kwiaty doniczkowe.
Kwiaty doniczkowe zwykle wręcza się osobom, które są nam bliskie, które znamy bardzo dobrze i wiemy, że uwielbiają kwiaty w doniczce. Warto jest wtedy znać rodzaj ulubionych kwiatów i najlepiej znać kolekcję kwiatów osoby obdarowywanej, żeby nie kupić drugiego, takiego samego kwiatu. Natomiast kwiaty cięte jako prezent są na tyle uniwersalne, że pasują praktycznie na każdą okazję. Zarówno dla osób bliższych, jak i mniej nam znanych. To, czy bukiet będzie pasował na daną okazję zależy od jego koloru, rodzaju kwiatów i ich ilości.

Zasada II

Parzysta czy nieparzysta liczba kwiatów?
Liczba kwiatów w bukiecie powinna być nieparzysta. Niektórzy wierzą w przesąd, że parzysta liczba kwiatów przynosi pecha i nieszczęście. Między innymi dlatego taka liczba kwiatów jest stosowana przy tworzeniu wiązanek pogrzebowych. Nie warto ryzykować i liczyć, że obdarowywana osoba nie jest przesądna bo jeśli jest, to może poczuć się bardzo urażona. Poza tym po co kusić los? 🙂
Wyjątkiem są bukiety np. na 50 czy 60 urodziny. Wówczas bukiet z 60 róż będzie idealnym prezentem. Jeśli mogę coś dodać od siebie, jako doświadczonej florystki to fakt, że w domowych wazonach znacznie lepiej prezentują się nieparzyste ilości kwiatów. Na przykład wazon z 5 różami wygląda ładniej niż z 6. Spróbujcie ułożyć je u siebie w domu. Przyznacie mi rację!

Zasada III

Kwiaty wręczamy bez opakowania.
Nasz kurier kwiatowy zna tę zasadę doskonale i zawsze się do niej stosuje. W kwiaciarni najczęściej otrzymujemy kwiaty zawinięte w papier – czasami jest on elegancki i gustowny. Nigdy jednak nie będzie na tyle wytworny, żeby wręczanie zawiniętych kwiatów było oznaką dobrego zachowania. Bardzo często zapominają o tym młode osoby, które (być może w stresie 🙂 zapominają o odwinięciu bukietu.

Oczywiście zanim dotrzemy na miejsce imprezy/randki/ważnego spotkania warto jest osłonić kwiaty papierem i zadbać o to, by solenizant otrzymał je w całości, a nie połamane. 🙂

Zasada IV.

kwiaty dla dziewczyny - kwiaciarnia internetowa - jak wręczać kwiaty - kwiaciarnia poznańBukiet kwiatów wręczamy kwiatami do góry.
Podczas pokonywania drogi na randkę czy imprezę warto nieść kwiaty skierowane kielichami do dołu. Dzięki temu dotrą one w całości i nie zafundują nam nerwów na starcie. Jednak podczas składania życzeń czy wręczania kwiatów musimy pamiętać o tym, by kwiaty były skierowane do góry. Często młodzi mężczyźni zapominają o tym i wręczają swoim wybrankom dosłownie „badyle”. Tak nie robimy!

Pilnując tych zasad możemy być pewni, że wręczymy kwiaty w odpowiedni sposób, nie przynosząc sobie tym samym wstydu. Oczywiście złamanie którejś z nich to nie koniec świata, aczkolwiek warto mieć tego świadomość! A więc życzę samych celnych wyborów przy zakupie pięknego bukietu kwiatów dla swojej ukochanej i nie tylko.

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *