Wieniec adwentowy – jak zrobić go własnoręcznie?

IMG_20151203_101942

 

Witajcie! Tak jak obiecałam, kolejny artykuł dotyczący dekoracji Bożonarodzeniowych. Tym razem pokaże wam w kilku prostych krokach, jak własnoręcznie można wykonać wieniec adwentowy. I mimo, że pierwsza niedziela adwentu już za nami, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki piękny, dekoracyjny i tradycyjny wianek zagościł na Waszym stole. Jeśli chcecie poznać historię wianka adwentowego, jego symbolikę i znaczenie zapraszamy tutaj.

Co nam będzie potrzebne do wykonania:
– słomiany wianek (średnica dowolna). Taki wianek dostaniemy w każdej kwiaciarni,
– nożyczki, sekator, miękki drucik, coś do cięcia drutu,
– zielone gałęzie: świerk, jodła, daglezja, nobilis,
– cztery dowolne świeczki wraz „holderami” do nich,
– artykuły dekoracyjne do wianka: szyszki, sznurki, bombki.

1.  Na początku zaczynamy od obłożenia słomianego wianka zielonymi gałązkami. Gałązki tniemy niezbyt krótko, żebyście nie mieli problemu z ich przyczepieniem. Zwracamy szczególną uwagę na to, żeby nie prześwitywał słomiany wianek, co mogłoby skutecznie zepsuć efekt Waszej pracy. A przecież estetyczny wygląd dekoracji Bożonarodzeniowych jest bardzo ważny. Najłatwiej dla Was będzie użycie sznurko – drutu firmy Oasis (dostępny w kwiaciarniach) lub miękkiego drucika na szpulce.
IMG_20151203_101537

2. Gdy już dokładnie owiniecie wianek, czas zamontować świece. Od nich rozpoczynamy dekoracje wianka adwentowego. Co do koloru świec jest kilka rozwiązań. Możemy trzymać się kolorów liturgicznych, a więc trzy fioletowe świece plus jedna różowa. Jeśli chcemy, by kolorystyka świec symbolizowała radość na przyjście Mesjasza, wybieramy kolor czerwony. Jeśli jednak chcecie użyć świec w innych kolorach, zasugerujcie się obecną modą lub kolorystyką wnętrza waszego domu. W tym roku modne są kolory: czarny i biały. Do zamocowania świec możemy użyć specjalnych „holderów” lub gdy takich nie posiadamy, wykożystać grubszy, sztywny drut. Jeden koniec rozgrzewamy (świeczką) i wbijamy świecę, natomiast drugi koniec wbijamy w wianek. UWAGA!!! Zwróć uwagę by druty lub „holdery” od świec, nie wystawały z drugiej strony wianka – mogą uszkodzić stół.

IMG_20151203_101716 IMG_20151203_101831

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ostatni etap pracy przy Waszym wianku. Czas jego dekoracji i personalizacji. Tu ogranicza Was tylko wyobraźnia. Tylko proponuje trzymania się jednej zasady. Elegancja i klasa tkwi w prostocie. Błagam!!! Nie przeładujcie swojego wieńca adwentowego nadmiarem dekoracji. Tu mamy do dyspozycji: bombki, sznurki, szyszki, druty. Z pomocą podczas wykonywania prac dekoracyjnych, może przyjść pistolet z klejem na gorąco – uważajcie tylko, żeby się nie poparzyć. Naprawdę możliwości jest mnóstwo. Po małą dawkę inspiracji, jeśli chodzi o wianki i nie tylko, zapraszam Was tutaj: inspiracje – wianki adwentowe i nie tylko. 

IMG_20151203_101942

I tym oto sposobem, wykonaliście własnoręcznie wieniec adwentowy, który prześlicznie udekoruje stół wigilijny. Jeśli już wykonacie taki wianek, będzie mi miło, jeśli się nim pochwalicie i wyślecie jego zdjęcie na info@kwiaciarniavivaldi.pl, a ja umieszczę go na Naszym facebooku.
Miłej pracy, dużo inspiracji i głowy pełnej pomysłów. Tego Tobie życzę. Do usłyszenia!

 

 

Podziel się ze znajomymi, jeśli mój tekst przypadł Ci do gustu!

4 thoughts on “Wieniec adwentowy – jak zrobić go własnoręcznie?

  1. W tym roku nie zdążyłam niestety zrobić wieńca – cała rodzina u mnie na wigilii, nie było chwili spokoju nawet przed świętami, jednak obiecuję w przyszłym roku się poprawić i na podstawie tego poradnika zrobić takie małe cudo 🙂

    • Czekamy w takim razie na fotki i życzymy powodzenia. Ale przed nami Święta Wielkanocne… Jest szansa na zrobienie cudeńka wielkanocnego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *